אני רוצה לשמוע עוד על קהילנט!

שם
טלפון
דוא"ל
כמו פייסבוק, אבל לקיבוץ

כמו פייסבוק, אבל לקיבוץ

 

שירות קהילה-נט מספק פתרון אינטרנטי לקיבוצים: אתר חברתי וניהולי כאחד

ארנון לפיד - http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3995203,00.html

פורסם: 07.12.10, 07:59
 
עיתון הקיבוץ

 

 

עזבו פייסבוק, לכו על קהילה-נט. במיוחד בשביל קיבוצים ויישובים קהילתיים הקים אותה צור יעקב חן, מנכ"ל "משפוחה טכנולוגיות". הוא מסביר כי מדובר לא רק באתר חברתי, שבו ניתן לנהל חיי קהילה פעילים, אלא גם באתר תדמיתי, הכולל מערכת ניהול אתר, ניהול תפריטים, חדשות, קישורים, ודפי תוכן ללא הגבלה, כחלק מהשירות של קהילה-נט.

 

עד היום, מסביר חן, לא היתה קיימת פלטפורמה אחת סגורה ומאובטחת, שתשמש הן את התושבים, הן את הוועד והמוסדות ביישוב, והן את המועצה. לדבריו, שירות קהילה-נט מספק פתרון מלא לכל המעורבים, בכלים פשוטים וידידותיים.

 

בוא שכנע אותנו כמה אתה פשוט וידידותי.

צור יעקב חן: "בדרך כלל מגיע המשתמש לקהילה-נט לראשונה כדי להתעדכן במידע מהוועד, למשל, או מהגננת, ולצפות בתמונות הילדים. לאחר מכן הוא מגלה שביכולתו להוסיף בעצמו תמונות מהמסיבה בגן, לבנות פורום לחברים שרוכבים אתו בקבוצת הרכיבה, ולהקים קבוצה שאליה יוכלו התושבים לדוור מיילים ומסרונים. כל תושב מוצא בקהילה-נט את הפינה שלו: ספר המתכונים, עצי השורשים, כרטיס עסק לקידום עסקיו, ואפילו, בעת הצורך, אתר הנצחה ליקיריו".

 

איך זה עובד?

"התוכן באתר הקהילתי נוצר על ידי כל חברי הקהילה, המסייעים בצמיחת האתר, כשם שקורה בחיי היומיום. כל אחד תורם מיכולותיו, מספר על חוויותיו, וכך נוצרת קהילה תוססת ופעילה. כל משתמש באתר יכול להוסיף תמונות, קבצים, לפתח את עץ המשפחה שלו, לעדכן פרטים של בני משפחה, להגיב בפורומים וכו'".

 

אבל זה אפשרי גם באתרים אחרים.

"אבל כאן זה קורה צ'יק-צ'ק. תוך יום עסקים אחד, לאחר שרוכשים את שירותי קהילה-נט, כבר ניתן להשתמש בכל המערכות הקיימות, כולל אתר תדמיתי, רשת חברתית, מערכת מסרונים (אס-אם-אס), ניהול מאגר תושבים, וכו'. עד היום נאלצו יישובים להקים בזמנם הפנוי ועדת אתר, שאחרי עשר פגישות לא-מקצועיות היתה אוספת הצעות מחיר, וגם אם סוף-סוף הצליחה להרים את הפרויקט, לא השכילה לבנות מערכת שהתושבים והמוסדות ביישוב ירצו להשתמש בה. מערכת קהילה-נט היא הראשונה שמאפשרת לכל תושב לקחת חלק פעיל ברשת החברתית ביישוב, כשם שהוא יכול לקחת חלק בחיי הקהילה. כל תושב יכול לבצע פעולות, שבמערכות אחרות יכלו לבצע רק המנהלים, כמו: הקמת פורומים, בניית אלבומי תמונות, בניית קבוצות של תושבים, שיוך פורומים לקבוצות סגורות. בנוסף, את תוכן האתר התדמיתי הדינמי שמקבל היישוב, יכולים לעדכן

מספר אנשים, ובכך ניתן לתחזק את האתר לאורך זמן. במערכות אחרות יש בדרך כלל מנהל אתר תדמיתי אחד, שלרוב יש לו עבודה נוספת במשרה מלאה, ולא תמיד הוא פנוי או רוצה להוסיף תכנים לאתר".

 

 

זאת, ועוד: יישובים רבים עובדים עם מספר רב של ספקים, והעלויות בהתאם. כאן - וזה עיקר ההבדל - כל מערכות האדמיניסטרציה והמערכת החברתית שואבות מידע מאותו בסיס נתונים, ומפרות אותו. מערכת קהילה-נט כוללת את כל השירותים במחיר העלות החודשי, כולל שדרוגים ותמיכה לאורך כל השנה. "אוסיף עוד", אומר צור יעקב חן, "כי המערכת אופיינה מלכתחילה על ידי בני קיבוצים ומנהלי קהילות, שהסבירו את הצרכים האמיתיים הקיימים בקיבוצים. הצורך בקבוצת דיוור או בדף קשר דינמי לקבוצות האמיתיות מחיי היום יום, כמו 'גן שיבולת', חברי קיבוץ, הרחבה וכו', הוא צורך אמיתי".

 

לדברי חן, הנתונים הקיימים היום בקבצי "אקסל" במזכירויות הקיבוצים אינם עדכניים, ולפעמים אף משלמים למישהו כדי שיעדכן את הרשימה, ומבזבזים כסף יקר. מערכת קהילה-נט מובילה בצורה ידידותית את התושב לעדכן את פרטיו, מאינטרס אישי שלו. הגננת, המזכירות, הוועד וחבריו, יכולים כעת לפנות אליו ולאתר את פרטיו הנכונים בזמן אמת. "אתה יודע מה", מסכם צור יעקב חן, "צלצל למושב שבי ציון ושאל אותם. שם פועלת קהילה-נט כבר שנתיים. הגולש הצעיר ביותר שם הוא בן שש, והוותיקה ביותר חגגה לא מזמן 85".

 

ויש גם קיבוצים המשתמשים בתוכנה. רק בחודש האחרון הצטרפו כברי ואפק, וצור יעקב חן מעדכן כי בחודש הקרוב צפויים להצטרף יסעור, געתון, יחיעם וסער.

 

אתמול הודיע צור יעקב חן כי יישובים באזור אסון השריפה בכרמל - יקבלו את התוכנה לשימוש בחינם.

מפת אתר | צור קשר\תמיכה
כל הזכויות שמורות לקהילה-נט פתרונות תוכנה בע"מ 2003-2020 (c)